V Nedakonicích se uklízelo! Děti v lese našly kancelářskou židli i rám od dveří

1.5.2019

NEDAKONICE - Rozbitá kancelářská židle, starý rotoped a rám od dveří. To je jen zlomek toho, co nalezli dobrovolníci v sobotu (27.4.) během historicky prvního hromadného úklidu odpadků, který proběhl v Nedakonicích na Uherskohradišťsku.

Na akci pořádané místní organizací hnutí STAN ve spolupráci s Moravským rybářským svazem se sešlo kolem 30 dobrovolníků, kteří se vydali na obchůzku po celé obci a jejím blízkém okolí. Za necelé 4 hodiny nasbírali více než 30 pytlů různorodých odpadků. Kromě všudypřítomných PET lahví, plastových sáčků a obalů se povedlo nalézt i pár kuriozit. V blízkém lesíku děti v doprovodu svých rodičů nalezly například starou kancelářskou židli nebo zrezavělý rám od dveří.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o první ročník, tak nás velmi potěšila taková velká účast. Osobně jsem nejvíce vděčný rodičům, kteří vzali i své děti a pěstují tak v nich úctu k přírodě již odmala.,” pochvaluje si akci jeden z organizátorů Tomáš Dvouletý.Současně se sběrem odpadků proběhl v obci i odvoz kovoodpadu, který měli místní doma a chtěli se jej zbavit. Asi největším překvapením byl vyhozený lehce rozlámaný rotoped.

Na akci poté navázalo opékání špekáčků a ve večerních hodinách i zábava na zdejším rybářském areálu. Výdělek z této zábavy chtějí organizátoři věnovat na výsadbu nové zeleně v jejich čerstvě uklizené obci.

autor příspěvku: AD